Dünyanın En Pahalı 10 Mutfak Aleti

1 – Skybar Şarap Koruma ve Servis Sistemi

1000 dolar değerindeki bu özel mekanizma, Skybar tarafından kolay ve sorunsuzca oluşturulmuştur. Beyaz, kırmızı ya da rose gibi 3 farklı şarabı aynı anda soğutmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Şişelerin ideal şartlarda 10 gün boyunca korunmasını sağlayan bir sistem içerir. Şarap servisi için doldurma koşulları da hoşunuza gidecektir. Gerçi ülkemizde ne kadar tercih edilir orası bir muamma olsa da sanırım gazlı içecek ve meşrubatlar içinde kullanılabilir.

2 – Blendtec Stealth Blender

Blendtec’in gizli blenderı kesinlikle sesini duyurmayı başarmıştır. Ancak sessiz bir şekilde…
Diğer tüm blenderlar arasında yumuşak ve kulağa hoş gelen tonlarıyla dünyanın en sessiz blenderıdır.

2300 dolara satışa sunulmuştur. Kolay erişimli dokunmatik ekran, kontrol paneli ve 15 amper motoru vardır. Ayrıca 6 devirli olan Stealth Blender bir de USB arabirimi içeriyor.

Gençlerin teknolojiyi sevmesi ile blenderı sürekli kullanma alışkanlığı haline getirebilir.

3 – Dacor Discovery WineStation

Dacor Discovery WineStation, istediğiniz miktarda şarap koyabileceğiniz tumbalardan oluşuyor. Açılmış en sevdiğiniz şarabınızı 2 ay süreyle koruyan sıcaklık kontrolü de var.

En iyi paslanmaz çelikten üretilmiştir. Ayrıca üst kısmında, yerleştirilen her 4 şişe için interaktif LCD ekranlar bulunuyor.

Fiyatı tam tamına 5299 Dolar bu yüzden çok fazla kişiye hitap etmiyor.

4 – Sub – Zero Wolf Dondurucu Çekmece

4250 dolar değerindeki Sub – Zero Wolf Dondurucu Çekmece, yiyeceklerin serin bir ortamda korunmasını sağlar. Buzdolabı ve derin dondurucu çekmecelerinin birleşimi şeklinde tasarlanmıştır. Kolay erişilebilmesi için herhangi bir mutfak tezgahı altına yerleştirilebilir.

Ayrıca bu çekmecelerin et, salata ve farklı birçok besin için ayrılmış özel bölümleri vardır. Aslında bu çekmeceler tam benlik.

Bekar olduğumdan dolayı mutfakla aram iyi bu yüzden bekar erkekler tabi maddi bütçesi yeterli olanların tercih edebileceği bir ürün.

5 – Mugnaini Wood – Fired Pizza Fırını

Eski moda yöntemlerle evinde lezzetli pizzalar yapmak isteyenlere özel geliştirilmiş bir fırındır. Mugnaini odun ateşi fırınında, tadı damağınızda kalan pizzalar yapabilirsiniz. Klasik odun ateşi fırını ve 1 metreden fazla bir yüzeye sahiptir. Bu fırın, modern teknolojinin harmanlanmasıyla oluşturulmuştur. İştahınızı kabartan farklı ekmek türleri de deneyebileceğiniz alternatifler de sunuyor.

Fiyatı tam tamına 8500 Dolar fakat pizza hastalarının ve özellikle misafiri bol olan herkesin yine de bir düşüneceği fırın. Tabi bu paraya sıfırdan lüks bir mutfak da yapılabilir.

6 – Hammacher Meyve Sıkacağı

10.000 dolara yakın fiyatıyla Hammacher meyve sıkacağı, restoran standartlarında taze sıkılmış portakal suyu içmenizi sağlar. Bir dakikada 30 portakal sıkma özelliğine sahiptir. Greyfurt ve nar gibi çeşitli meyveleri de sıkabilir.

Açıkçası bu fiyata binlerce hazır sıkılmış portakal suyu satın alınabilir. Fiyat olarak çok absürd bir fiyat olduğundan dolayı gösteriş yapmak için çok az insanın tercih edeceği bir ürün olduğunu düşünmekteyim. Düşünsenize 1 dolarlık portakalı 10.000 dolarlık aletde sıkıp suyunu içeceksiniz. Bu aleti sanırım iş yerleri dahi almayacaktır.

7 – La Cornue Döner Şişi

Et veya balık sizin için çok şey ifade ediyorsa, bu döner şişi aradığınız ürün olabilir. 10 bin dolar değerindeki La Cornue sayesinde mutfağınızı küçük bir et lokantasına dönüştürebilirsiniz. Aradığınız tat ve lezzeti size her zaman sağlayacak olan bu uzman et şiş, ısı dolaşımı dahil pek çok şeyi optimize etme yeteneğine sahip.

İki döner şişi ile deniz ürünlerinden tutun da, et ve tavuğa kadar her türlü lezzeti pişirebileceğiniz bir şekilde üretilmiştir.

En iyisi ocakbaşına gidip yemek olacaktı diye düşünüyorum 🙂 Böylesi daha hesaplı olacaktır.

8 – Victoria Arduino Venus Century Espresso Makinesi

Kahve kültürü, uzun süredir hemen her toplumda egemen olmuştur. 20.000 dolara satın alınabilen Victoria Arduino Venus Century Espresso Makinesi, şu ana kadar bildiğiniz makinelerden oldukça farklı.

Victoria Arduino’nun yüzüncü yıldönümüne adanmış bir espresso makinesidir. Son derece özel ve yetenekli olan bu makineden, sadece 100 adet üretilmiştir. Üzerinde kutsal mühür olan bir espresso makinesi de, bir önceki Papa’ya hediye olarak sunuldu.

Ülkemizde espresso kültürü olmadığından dolayı ve böyle bir parayı verdikten sonra kullanmaya kıyamayacağımızdan dolayı sanırım sadece zaman içinde değerlenmesini bekleyip ticari mantıkla alınabilir.

9 – Meneghini Arredamenti Buzdolabı

Büyük boy buzdolabı görmek istiyorsanız, bir de muhteşem görünüme sahip Meneghini Arredamenti buzdolabına bakın. Mobilya görünümündeki bu buzdolabı her mutfağa uyan rafine parçalardan oluşuyor.

Ayrıca İtalyan tasarımı olan bu dolap kapsamlı buz bölmesi ve bir de kiler içeriyor. Dişbudak ahşap veya sert meşe seçenekleri ile tamamlanmıştır.

Fiyatı sadece 41.000 Dolar ( ev mi alıyoruz ne ). Tabi isterseniz bu paraya orta halli küçük bir daire de satın alabilirsiniz. Ama buzdolabı benim için vazgeçilmez derseniz ona sözüm yok 🙂

10 – Müşteriye Özel Sveid Tirbuşon

Bakmaktan kendinizi alamayacağınız özel yapım Sveid tirbuşon, gerçek bir mühendislik harikasıdır. Değeri 70.000 dolardır. 50’den fazla ayrı parçasıyla nefes kesen bu tasarıma hayran olabilirsiniz.

Uçak titanyumundan üretilen bu Sveid tirbuşon, sarı altın ve 18 karat platinle işlenmiştir. Uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görenler, tirbuşon üzerine diledikleri şekilde gravür işlemeler yaptırıyor.

Bu sefer kesinlikle saçmaladıklarına inanıyorum. Bu nedir arkadaş ya tirbuşonun kullanım amacı belli zaten platinle kaplamanın mantığı nedir anlamadım… Param çok şekil yapacağım diyorsanız buyrun satın alınız..!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir