Netflix Şifreleri Tehlikede Olabilir

Dünyanın en çok tercih edilen dizi ve film izleme platformu Netflix, günden güne büyümeye devam ediyor. Özel filmleri ve dizileriyle önemli başarılara imza atan Netflix’e ilerleyen dönemlerde ilginç bir sistem gelebilir. CES 2019 fuarında Synamedia isimli kuruluşun tanıttığı yapay zeka, Netflix’in şifrelerini dijital ortam üzerinden izleyecek. Belirtilene göre yazılım, davranışsal analizleri ve otomatik öğrenme sistemi kullanarak şifre paylaşımı tespit edecek. Böylelikle Netflix’in kurallarını ihlal eden kullanıcılar avlanacak.

Netflix şifreleri yapay zeka tarafından izlenecek

Eğer Netflix şifrenizi yakınlarınızla paylaşıyorsanız, sizin de kuralları ihlal ettiğinizi belirtelim. Diğer bir yandan Parks Associates isimli araştırma şirketine göre, ilerleyen yıllarda şifre paylaşımı yüzünden abonelik sistemiyle ayakta duran TV kuruluşları 10 milyar dolara yakın daha az gelir elde edecek. Tüm bunların yanında Magid isimli araştırma şirketi ise Y kuşağına ait gençlerin dörtte birinin, şifrelerini arkadaşlarıyla paylaştıklarını ifade ediyor.

Bakalım ilerleyen dönemlerde yetkililer bu konuda gerçekten de ciddi adımlar atacak mı? Merak ediyoruz. Eğer ilgili yapay zeka sistemi hayata geçirilirse, Netflix daha fazla üye kazanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir