Realme 3 – 4 Mart’ ta Tanıtılacak

Oppo firmasının alt markası olarak yoluna devam eden Realme yeni ürününü 4 Mart tarihinde görücüye çıkaracak.

Elde edilen bilgilere göre modelin adı Realme 3 olarak belirlenmiş ve Helio P70 yonga seti ile geleceği belirtilmiş.

Realme daha çok fiyat-performans odaklı ürünleri tanındığı için Helio P70 yonga setinin Snapdragon 660 ile rekabet edeceği hatta Snapdragon 660 dan daha iyi olduğuna dair bir görselde paylaşılmış durumda.

Aşağıda ki görselde aradaki farkı görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi görselde oyunlarda %40 a varan düşük güç tüketimi, %30 a varan daha hızlı internet ve download hızı, çoklu çekirdekte %3 kadar işlemci hızı farkı ve genel olarak her konuda daha iyi bir performans göstereceği belirtilmiş durumda.

Aşağıda ki görselde de cihazın arkadan bir kısmını görebilirsiniz.

Bu görselde siyah ve mavi karışımı rengin simli bir şekilde arka kapağına işlendiğini görebilirsiniz. Bu renge Yıldızlı Siyah adını vermiş bulunmaktalar.

Daha fazla teknik detay belirtilmemiş olsa da büyük olasılıkla çift arka kamera ve 48mp çözünürlüğünde bir kamera yerleşimi olacağı tahmin edilmektedir.

Fiyat olarak ta orta seviye de bir fiyata sahip olacağı düşünülmektedir.

Açıkçası ülkemizde Oppo resmi olarak satılmadığından dolayı kişisel olarak herhangi bir yorum da bulunmam oldukça zor olacaktır.

Fakat işlemci modeli bana göre 2019 yılında olduğumuz için orta değil alt seviye bandındadır. Çünkü orta seviyeler artık Snapdragon 710 ( P Smart 2019′ da mevcut ) ve üzeri olması gerekmektedir.

Aradaki bu farkı fiyat olarak son kullanıcıya yansıtırlarsa eğer başarılı bir satış yapabilirler diye düşünmekteyim.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir