Sony 3D ToF Kameralı Telefon Göründü

Sony, 2015 yılında DepthSense adı verilen 3D Time of Flight kameraları üreten Belçika merkezli firma olan Softkinetic’i satın almıştı. Sony, 3D ToF kameralı telefonlar için farklı olası uygulamaları gösteren “Life with DepthSense” adlı bir tanıtım videosu yayınladı.

Görüntülerden birinde, 3D sanal grafiti, arkadaşlar ve ailenizle birlikte, telefonunuzu kullanarak keşfedebileceğiniz ve hatta yürüyebileceğiniz çizimler ve notlar oluşturulabileceği gösteriliyor. Bir diğer görüntüde ise animasyon lu gelişmiş selfie çekimleri için yeni 3D ToF sensörlü kamera öne çıkarılıyor.

Bununla birlikte ateşli silahlafın da kullanılabildiği gelişmiş oyun deneyimi de gösteriliyor. Böyle bir telefon, satın almayı düşündüğünüz şeylerin tam boyutlarını vererek alışveriş yapmanıza da yardımcı olabilir. Mesela satın alacağınız bir tabletin çantanızda sığıp sığmayacağını ölçebilirsiniz.

Birkaç gün önce, Sony Xperia XZ4’ün 3D ToF kamera özelliğine sahip olduğunu iddia eden bir haberler ortaya çıkmıştı, bu yüzden bu videonun bugün yayınlanıyor olması tesadüf olmayabilir.

Videodaki telefon hangi model olursa olsun, cihazın köşeleri bir Xperia telefondan beklenemeyecek kadar yuvarlak görünüyor. Tabi videodaki görüntü, özel bir uygulama kullanarak oluşturulmuş da olabilir.

Bu arada, bir kaynak, yeni bir telefon kamerasıyla ilgili olarak “Xperia α1” ismini veriyor. Bu kameranın .Sony’nin mevcut 0.03s AF’sini geçerek, akıllı telefon dünyasında en hızlı olarak gerçek zamanlı izleme ile 0.02s Otofokus süresi olduğu iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir